טיפול רגשי לילדים

טיפול רגשי לילדים

ילדים הם יצורים רכים וחסרי אונים. לא פעם הם מתקשים לבטא את מה שמרגישים, את מה שמפריע וכואב. אנו ההורים עושים את מירב המאמצים כדי לסייע להם להתמודד עם מתקפות העולם הגדול, אך לא תמיד מצליחים בכך.  בדיוק למטרה זו נועד טיפול רגשי לילדים אשר מטרתו לגרום לילד לבטא את עצמו ללא חשש ובכך לרפא את החרדה שהוא חש ואת מה שכואב לו מכל.

טיפול רגשי- מהו?

לא תמיד לילד יש את הכלים הנכונים כדי לעבור בשלום שינויים, בעיות חברתיות, מורכבות המתלווה לתפקוד התא המשפחתי וקשיים בתחום האישי. טיפול רגשי לילדים נועד לסייע לילד להתמודד עם רגשותיו והקשיים עמם הוא מתמודד מיד יום. הטיפול נותן מענה לקשת רחבה של בעיות – חרדות, קושי בתפקוד חברתי, הסתגרות, קשיי הסתגלות לשינויים ועוד.

במגוון השיטות המיושמות בטיפול הרגשי, מתקיים מרחב שבו יכול הילד לבטא את עצמו ללא חשש  בסביבה מכילה ותומכת. כך, עם תחושת ביטחון, חום ואהבה הוא יכול להתמודד עם הקשיים בקלות יותר, לממש את הפוטנציאל הטמון בו, את יכולתו וכישוריו ולחזק את הדימוי העצמי ואת ביטחונו.  כל אלה מביאים לתפקוד טוב יותר במסגרת החינוכית והחברתית ומפתחים ילד מצליח, מלא שמחת חיים ושופע ביטחון.

טכניקות טיפול

טיפול רגשי לילדים משלב בתוכו מגוון טכניקות עבודה ושיטות טיפול. ביניהן: טיפול בהבעה וביצירה, טיפול בתנועה, טיפול עם בעלי חיים, טיפול בארגז החול ועוד. שיטת הטיפול נבחרת באופן פרטני ומותאמות לילד, לצרכיו והעדפותיו בשיתוף מלא עמו ועם הוריו.

למי מיועד טיפול רגשי בילדים?

טיפול רגשי לילדים

אם אתם חשים שילדכם מתקשה להתמודד עם מצבים בחיים, מתקשה לבטא את עצמו  ומסתגר בעולמו הפנימי, אם אתם חשים שהוא זקוק לחיזוק כדי לפרוח ולנסוק אל עבר נתיב ההצלחה, אני כאן כדי לתת לכם את מגוון הכלים הקיימים ברשותי להרים אותו למעלה, לעודד ולחזק.  אל תתמהמהו , התקשרו עוד היום ותאמו עמי מפגש היכרות במהלכו נבין מהו הצורך של ילדכם ונתאים עבורו טיפול רגשי אפקטיבי.