טיפול במיגרנות

כאבי ראש נחשבים לאחת התלונות הנפוצות בעידן המודרני אבל פרט למשככי כאבים בדרגות שונות אין תשובה הולמת לבעיה ברפואה המערבית. התופעה נפוצה יותר בקרב נשים, כנראה בגלל זיקה לגורמים הורמונליים אבל כמובן שקיימת גם בגברים ואפילו בילדים צעירים.

אנשים רבים מידיי מוצאים את עצמם מכורים לתרופות שונות שתופעות לוואי קשות לצידן אבל לא מסוגלים לתפקד ללא אותן תרופות (תרופות לשיכוך כאבים, תרופות להורדת לחץ הדם, תרופות נוגדות דלקת, חוסמי בתא, נוגדות דיכאון הפועלות על הסרוטונין ועוד).

כזו הייתה גם מרינה שהגיע אליי לטיפול היא הגיעה למצב שבו כל שבוע היה לה התקף מיגרנה קשה שארך לפחות יומיים. באותם ימים של התקף היא הלכה אמנם לעבודה מחוסר ברירה אבל לא ממש עבדה בימים אלו. כאבי הראש היו מלווים בבחילות ולעתים גם הקאות ובקושי לפקוח את העיניים. החיים שלה הפכו לסיוט מתמשך.

הסיבות למיגרנות הן רבות ושונות חלק מכאבי הראש נובעים ממתח או בעייה בשרירי הצוואר או בחוליות הצוואריות, אצל אחרים מבעייה בסינוסים, שינויים הורמונליים שינויי מזג אוויר, בעיות עיכול ובעיקר                                                                  מ ת ח                  מ ת ח                 ו ס ט ר ס .

אצל מרינה אפשר היה למצוא שילוב של חלק מהסיבות הנ"ל כאבי הראש שלה החלו כבר 20 שנה קודם לבואה אליי אבל החמירו מאד בשנים האחרונות כנראה על רקע של שינויים הורמונליים. היא סיפרה לי על הדאגות המרובות שלה לילדיה ועל תחושת הבדידות מול בעלה וגם על הצורך שלה להיות פרפקציוניסטית בכל מה שעושה מה שמגביר את המתח עשרות מונים. על סמך התמונה הכוללת שאספתי במפגש איתה התאמתי לה רמדי הומאופתית שמתאימה לא רק לכאב ראש אלא לכל המכלול שמייצגת מרינה כולל כאבי הראש, כי רק בהתאמת תרופה הומאופתית בדרך כזו יש סיכוי לרפא ממש את הבעיה ולרפא אני מתכוונת לריפוי אמיתי. ריפוי שמונע את ההתקפים בעתיד ולא מצריך ליטול תרופות קונבציונליות וגם לא הומאופתיות כל החיים. ואכן, מרינה דיווחה לי בשמחה לאחר חודש כי ההתקפים הולכים ופוחתים הן בעוצמה והן בתדירות. במהלך השנה הראשונה לטיפול נפגשנו 4 פעמים וחזרנו על התרופה כמה פעמים היום עברו כבר שנתיים והמיגרנות מגיעות אולי פעם בכמה חודשים וגם אז בעוצמה הרבה הרבה יותר נמוכה.

מטופלים ממליצים על טיפול הומאופתי במיגרנות

מרינה היא לא יחידה . לשמחתי הצלחתי לעזור להרבה מטופלים לפתור את בעיית המיגרנה וכך לשנות את איכות החיים בצורה משמעותית . וכך כתבה לי לאחרונה רחל, מטופלת נוספת שהגיעה לטיפול במיגרנות:

שלום יהודית,
מזה 3 חודשים אני מטופלת אצלך עקב בעיות מיגרנה.אני חייבת לציין כי חל שיפור ניכר במצבי. מאז שהתחלתי בטיפול לא היה לי התקף מיגרנה בכלל. לפני למעלה מחודש היה לי כאב ראש – אך ללא בחילות וללא התופעות הקשות המתלוות למיגרנה.
בחודש האחרון היה לי כאב ראש – שעבר בקלות יחסית לאחר מנוחה קצרה.אני ממשיכה בטיפול ומקווה לשיפור נוסף. מאחר ואני מטיילת בטיולי ג'יפים והמיגרנות היו תוקפות אותי בעבר כמעט בכל טיול – אני נהנית בחודשים האחרונים מנסיעה בג'יפ ללא התקפי מיגרנה וזו אכן חוויה מסוג אחר.
תודה לך יהודית.
בברכה,
רחל ברק

למה לחכות חבל על כל דקה של סבל! התקשרו כבר עכשיו לייעוץ אודות הבעיה שלכם והאפשרות לעזור גם לך! חייגו 050-8929668

טיפים תזונתיים לסובלים ממיגרנות

מומלץ להימנע ממוצרים המכילים קפאין (קפה, קולה, סוגי שוקולד), ממונוסודיום גלוטומט (הנמצא באוכל סיני, מזונות משומרים, מזונות מעושנים, אבקות מרק, ביסלי), ניטריטים (בנקניק, פסטרמה ) מאכלים שמכילים צבעי מאכל צהובים ואדומים , מאכלים ומשקאות ממותקים, גבינה צהובה, יין אדום.