מהלך הטיפול ההומאופתי

 

מהלך הטיפול

בפגישה הראשונה , שהיא ארוכה במיוחד, אני יושבת עם המטופל בין שעה לשעתיים ושומעת ממנו את כל והכל אודות התלונות שלו . אני שומעת פרטים על ילדותו אירועים מיוחדים שיכולים היו לשמש טריגר להתפתחות הבעייה . אני מתרשמת מאופיו דרכי התגובה שלו , הרגישויות שלו ההרגלים שלו ועוד .

כאשר מדובר בילדים אני שומעת גם מפי הילד (תלוי כמובן בגילו) וגם מפי ההורים הכל אודותיו ולעתים גם רקע משפחתי . על סמך התמונה הכוללת שקיבלתי אני מתאימה את התרופה ההומאופתית המכונה רמדי שלדעתי המטופל צריך ליטול .

המטופל מקבל הנחיות לגבי אופן נטילת הרמדי, תדירות הנטילה, ואופן רכישתה בבית מרקחת מתאים.אם הוא אמור ליטול אותה באופן רציף לתקופה מסויימת (לעתים נטילת הרמדי היא מנה חד פעמית .

המטופל מתבקש לדווח לי על מצבו ו\או על אירועים מיוחדים בתקופה שלאחר התחלת הטיפול. לאחר חדש וחצי אני ממליצה על פגישת ביקורת שבה אני מעריכה את קצב ההתקדמות ובהתאם לכך ממליצה על המשך הטיפול .

יש מקרים בהם יש צורך במפגשים נוספים בתדירות גבוהה יותר ובאחרים בתדירות נמוכה יותר תלוי באופי הבעייה ובעוצמתה .

פגישות מעקבהטיפול ההומאופתי כולל פגישות ביקורת על פי שיקול דעתו של ד"ר פריד ולפחות אחת לארבעה שבועות. בנוסף, נמסרים דיווחים טלפוניים או באמצעות המייל לפחות אחת לשבועיים, על מנת לשמור על רצף והתקדמות תהליך ההבראה