טיפול בבעיות שינה אצל תינוקות וילדים

שינה אצל תינוקות

גם אתם כבר מתמוטטים מרוב לילות לבנים?
התינוק לא ישן יותר משעתיים רצופות למרות שהוא כבר קרוב לגיל שנה?
הילד מתקשה להירדם או מתעורר בבכי כל כמה שעות???
להומאופתיה יש פיתרון יעיל ובריא !!!

התכשירים ההומאופתיים נטולי תופעות לוואי כימיות! הומאופתיה מטפלת בבעיות מהשורש שלהן, מזהה את הבעייה האמיתית ומאזנת את מה שיצא מאיזון בצורה עדינה ומהירה. אז חבל על העיניים הטרוטות ועל התסכול המתמשך . התקשרו עוד היום לברר אם ניתן לעזור גם לבעיית השינה בתינוקות הפרטית שלכם 0508929668

בעיות שינה אצל תינוקות מונעות מהם שינה רגועה ורציפה שכל כך נחוצה להם לגדילה והתפחות (הורמון הגדילה מופרש רק בזמן השינה) מחקרים הראו כי ב- 10% ל- 30% מהילדים בגילאי לידה עד שלוש מופיעות בעיות בדפוסי השינה.
התופעה עלולה להימשך גם בגיל הגן ובית הספר ולכן היא יכולה לפגוע בהתפתותו התקינה של הילד.

ממה נובעות בעיות שינה אצל תינוקות?

על פי ממצאי מחקרים, בעיות שינה אצל תינוקות ובכלל קשורות בדרך כלל לבעיות רגשיות והתנהגותיות אחרות, ובעיות בוויסות העצמי גם במהלך היום כמו קושי בפרידה, בכיינות והתנהגויות שמעוררות לא רק בעיות בשינה אלה גם בעיות התנהגות וטמפרמנט קשה כמו : הימנעות חברתית, תלותיות יתר באם, התקפי זעם היפראקטיביות וכו'.

יש לציין כי בעיות שינה בתינוקות תדירות יותר אצל  בעלי טמפרמנט קשה.

קיימים שני מאפיינים עיקריים של בעיות שינה אצל תינוקות:

 

  1. סירוב או חוסר יכולת להירדם.
  2. התעוררויות מרובות בלילה עם תביעה לתשומת לב ההורים.

התעוררויות בלילה הן תופעה טבעית כל עוד אינן תכופות והילד חוזר להירדם בעצמו. זו מוגדרת בעיה כאשר הילד מתעורר בבכי ודורש את תשומת לב ממושכת מההורים באופן שהתפקוד של ההורים ביום המחרת לקוי ועם הזמן יכולות להתפתח גם בעיות בזוגיות כתוצאה מכך.

כל ילד או תינוק הוא ייחודי , כל משפחה היא ייחודית נתקלתי במגוון רחב מאד של הפרעות שינה כשהקיצוני שבהם היה כשהילד שהגיע לטיפול היה כבר בן שנה וחצי ועדיין לא ישן יותר מ3 שעות רצופות בלילה ולא עוד אלא שכאשר התעורר באמצע הלילה לא נירגע עד שלקחו אותו לטיול לילי באוטו וכך במשך חודשים ארוכים עשו ההורים תורניות של הסעות ליליות ברכב כדי להרגיע את הילד. במקרה אחר האב עבר כל לילה למיטת הבן כשזה הגיע למיטתו -"מיטות מוסיקליות "…
מכונה תופעה שבה הילדים נוטים להירדם בשעת לילה מאוחרת ולהתעורר בשעות הבוקר המאוחרות
DSPS: Delayed Sleep-Phase Syndrom
וכשהיא קיצונית היא יכולה להשפיע על כל מהלך החיים של הילד גם כשהופך למבוגר. לכן חשוב מאד להיות קשוב ולעזור לכל התופעות הקיצוניות בדפוסי השנה בשלב מוקדם ככל האפשר

כיצד מתבצע טיפול בבעיות שינה בילדים או בתינוקות?

אני נפגשת עם התינוק \ ילד ולפחות אחד מההורים לפגישה שבה אני אוספת מידע גם מילולי וגם בדרכים בלתי מילוליות אודות הילד, ההיסטוריה המשפחתית הגנטיקה, מהלך ההריון והלידה, אירועים שונים שעברו על הילד או המשפחה וכמובן על אופיו ודרכי התגובה של הילד בסיטואציות שונות ועל אפיונים פיזיולוגיים.

כשיש לי את התמונה המלאה אני מחליטה על רמדי – תרופה הומאופתית שאותה הוא ייקח (בצורה של טיפות או סוכריות למציצה בהתאם לגיל). אני מבקשת מההורים לדווח לי פעם בשבוע במשך החודש הראשון לטיפול על המצב ועל השפעת הטיפול. לאחר חודש וחצי אני מבקשת להגיע למפגש ביקורת שבו אני מעריכה את מידת ההתקדמות ואת המשך התהליך. הרמדי ההומאופתית צריכה להתאים לכל התמונה כמו כפפה ליד ורק כך היא תשפיע בכל המישורים תאזן את כל מה שיש לאזן באותו ילד ותשיב את השקט הנפשי לילד ולמשפחה.

מקרי בוחן לדוגמא

נ. ילדה בת שנה וחצי, ילדה שלישית במשפחה כך שלהורים כבר היתה התנסות בדפוסי התנהגות של תינוקות ויכולת השוואה . נ. מתעוררת כל לילה כל שעתיים בערך בצרחות שקורעות את השקט של הלילה וגם אם מרימים אותה היא לא נרגעת במשך דקות ארוכות (בזמן שאתה ההורה רוצה רק לישון זה נדמה כנצח) לעתים זה מעיר גם את הילדים האחרים בבית ואולי גם את השכנים. בכלל היא ילדה לא רגועה גם במשך היום אם לא מקבלת את מה שרוצה ומהר היא פוצחת בהתקף טנטרום של שכיבה על הרצפה או דופקת את ראשה בדופן המיטה או הקיר. ההורים מתוסכלים ונואשים.

התאמתי לנ. רמדי הומאופתית שאותה היא נטלה במשך 3 ימים בלבד. לאחר כשבוע התחיל שינוי הדרגתי המצב הלך והשתפר ואחרי כחדש זה הפך ממש לשינוי כשהגיעו לביקורת הם יכלו כבר לדווח על לילה שלם ללא התעוררות (עדיין לא בכל לילה) לאחר חדשיים היתה נסיגה קלה והיא קיבלה שוב את הרמדי ההומאופתית והשינוי התפשט גם לצורת התגובה במשך היום שהפכה ליותר מתונה פחות אגרסיבית ויותר סבלנית.

אצל מאיה זה היה סיפור שונה. היא בת 5 ופתאום לאחר שבמשך השנים הכל היה כשורה היא התחילה לפתח פחדים בלילה לסרב ללכת לישון לבד וגם כששכבו לידה לקח הרבה מאד זמן עד שממש נרדמה וגם לאחר שכבר נרדמה סופסוף, התעוררה שוב כעבור שעתיים וסירבה להישאר לבד במיטתה ורצתה לישון רק עם ההורים.

במקרה זה הבעיה נבעה מפחדים שמקורם לא היה ברור. למאיה דמיון מפותח והיא דמיינה ייצורים מוזרים בעלי שיניים גדולות בחדרה. למאיה הותאמה רמדי שקשורה לסוג הפחדים ולדמיונות שלה וגם במקרה שלה המצב הלך והשתפר ותוך חודשיים חזר השקט למשפחה כולה.

יש לציין כי טיפול מסוג זה לפחדים וחרדות מחזק את הילד בצורה משמעותית ויכל למנוע מעגל של בעיות שהם הרבה מעבר להפרעות שינה בשלבים מאוחרים יותר ולכן ככל שנקדים לטפל ניטיב עמנו ועם ילדנו. 

לייעוץ אודות טיפול בבעיות שינה בילדך או בתינוק חייגו 050-8929668